Fenni Muayene

Eğer bir aracınız varsa, bu sürecin ne kadar da zahmetli olduğunu biliyorsunuz demektir. Şimdi biraz arkanıza yaslanıp aracının tüm muayene sürecini izleme zamanı!
 

Araç muayene hizmetini neden satın almalıyım?

Aracını muayeneye götürmeden önce pek çok detayı kontrol etmeniz gerekir. Örneğin, aracınızda ilk yardım çantası ya da 2 reflektör bulunuyor mu? Temiz Sigorta’da muayeneden hemen önce aracının muayene öncesi tüm ekipmanlarını kontrollerini tamamlarız. Sizin muayene zamanını dert etmenize gerek kalmaz!
 

Araç muayene sürecinde ne yapmam gerekiyor?

  • - Araç muayene hizmetimizi satın aldıysan valemiz aracını almak üzere gelir. Öncesinde Çözüm Merkezimiz sizi arayarak eksik ekipmanlarınızı, belgelerinizin olup olmadığını kontrol eder.
  • - Muayene sırasında çıkabilecek sıkıntılı bir durum yoksa valemiz aracını Muayene istasyonuna götürür.
  • - Muayene sırasında teknisyenler aracını incelerken valemiz bekler ve bir sorun olmadığından emin olur.
  •  - Aracın muayeneden ‘’Hafif Kusurlu’’ ya da ‘’Kusursuz’’ geçtiyse sorunsuz bir şekilde aracını kullanmaya devam edersiniz. Muayene sonucunda ‘’Emniyetsiz’’ ya da ‘’Ağır Kusurlu’’ çıkarsa endişelenmenize gerek yok, aracınızı sizin yerinize servise götürür, aracının tüm sorunlarını çözer ve yeniden muayene işlemlerini gerçekleştirebiliriz.


Bir Muayenenin Olmazsa Olmazları!

 

  • - Biz muayene sırasında ne kadar yanınızda olsak da maalesef öncesinde aracınınızın trafik cezası ve Trafik Sigortanızın olup olmadığını henüz kontrol edemiyoruz. O nedenle borcun olmadığından emin olmasınız. Bilgilerinizi verirseniz bunları sizin adınıza kontrol ederiz.
  • - Otomobilinizi satmak istiyorsanız ama muayene yaptırmadıysanız size kötü bir haberimiz var. Muayene tarihi geçmiş otomobillerin satışına izin verilmiyor!
  • - Eğer aracınız muayene sonucunda ağır kusurlu ya da emniyetsiz çıkarsa aracınızın trafikte olması tehlikelidir. Böyle durumlarda aracının arıza onarımını yaptırarak yeniden muayeneye getirmelisiniz.